• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w wielkich skupiskach miejskich. Takie informacje są bardzo martwiące. Ci z nas, którzy nawet odrobinę myślą przyszłościowo muszą przytaknąć, że taki problem nie może być banalizowany. Jeżeli każdy pomyślał w jaki sposób może osobiście przyłożyć się do spowolnienia emisji zanieczyszczeń, to kłopot w ogromnej mierze zostałby rozwiązany. Co przydałoby się wziąć pod rozwagę? Zastanówmy się czym ogrzewamy nasze domy?

Miał to bez dyskusji nieekologiczny opał. Jakim paliwem warto go podmienić? Myślałeś o zaskakujących parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet produkowany jest z wiórów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu doskonale nadaje się do ogrzewania w kominku lub świadomie przystosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie niszczy się dodatkowych trenów lasu, raptem posługuje się zrzynki. W ten sposób nie niszczymy środowiska! Materiały te cechuje wysoka wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest bardzo czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach online można dostać pellet i brykiet zrobiony z różnych gatunków drewna. Najlepszy jest opał wytworzony z odpadów drzewa dębowego.

Podsumowując przeanalizowane przypadki należy myśleć o czystym powietrzu. Wtedy zawsze dostosujemy materiał opałowy do obecnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.